© 2016 whitney.nguyen

Moje wesele- najdroższy wydatek w życiu?

Gdyby przyrównać zestawienia kosztów związanych z zakupem samochodu i organizacją wesela, to aż w 43% przypadków okazałoby się, iż koszta na poślubną uroczystość są… większe. Nic więc dziwnego, że dla pewnej grupy społeczeństwa to właśnie wesele jest najdroższym wydatkiem w życiu.
Sytuację trochę ratuje fakt, że nadal znana jest praktyka wyprawiania wesela przez rodziców młodej pary, a nie przez samych małżonków. Niestety równie modne jest zaciąganie kredytu, żeby pokryć koszta takiej imprezy. Panuje tu niechlubna polska zasada „zastaw się, a postaw się” wedle jakiej niesamowicie istotne jest wyprawienie uroczystości ślubnej i to nawet kosztem swojej stabilności finansowej. Zwyczaje Polaków związane z wydatkami na imprezy weselne cały czas ewoluują i przechodzą społeczne rewolucje. Swego czasu zrozumiałe było oszczędzanie na weselu i organizacja zwykłych przyjęć dla najbliższej rodziny. Współcześnie jednak do łask wracają huczne wesela na dużo osób, pochłaniające gigantyczne wielotysięczne koszta.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>